Širvintose atidengtas koplytstulpis pal. Teofiliaus Matulionio garbei

Širvintų kraštas

Nuotr. Širvintų kraštas
688

Visai neseniai, birželio 25-ąją, visa Lietuva Vilniuje, Katedros aikštėje, dalyvavo istoriniame įvykyje – mūsų tautiečio palaimintojo arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos iškilmėse. 

Liepos 16 d. dalelė tos dvasios, to pakilumo atskriejo čia, į Širvintas. Šventusi Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidus, Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios bendruomenė, dvasininkai ir visi tikintieji po Šv. Mišių susibūrė pašventinti naujo koplytstulpio, atidengto palaimintojo arkivyskupo Teofiliaus Matulionio garbei.

Proginio koplytstulpio autorius – skulptorius Juozas Kalinauskas. Tam, kad būtų sukurtas šis paminklas, pečius surėmė daugelis. Šventės metu klebonas dekanas Leonas Klimas ir kunigas vikaras Povilas Slaminis dėkojo visiems, savo laukimu, malda ir auka prisidėjusiems prie bendro tikslo.

Iškilmėse dalyvavusi Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė džiaugėsi šventėje matydama didelį būrį širvintiškių ir svečių, šeimas su vaikais, žmones, tikinčius tomis vertybėmis, kurios buvo labai svarbios ir palaimintajam Teofiliui Matulioniui. Atlaikęs suėmimus, įkalinimus, tardymus, kankinimus, bandymus užverbuoti, arkivyskupas teigė, kad svarbiausia – žmogiškumas, meilė žmonėms ir ištikimybė tiesai. „Linkiu, kad tos vertybės lydėtų mus visur ir visada. Kad kas kartą eidami pro šį naują koplytstulpį, pagalvotume apie tai, kas svarbu, kas amžina,“ – sakė merė, įteikusi simbolines Savivaldybės dovanėles visiems, prisidėjusiems prie koplytstulpio pastatymo.

www.sirvinta.net
Rekomenduojame