Apdovanoti moksleivių konkurso „Palaimintasis Teofilius ir popiežius Pranciškus“ nugalėtojai

Prizininkai buvusiuose KGB rūmuose, dabartiniame Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje.
1 205

Nuo 2018-ųjų Velykų iki Sekminių Lietuvoje vyko moksleivių rašinių ir piešinių konkursas „Palaimintasis Teofilius ir popiežius Pranciškus“. Renginį organizavo Palaimintojo Teofiliaus Matulionio labdaros ir paramos fondas (toliau – TM fondas). 

Surinkus, peržiūrėjus ir perskaičius visus atsiųstus konkursinius darbus matyti, kad jaunieji kūrėjai ir jų pedagogai buvo aktyvūs visoje Lietuvoje. Rašinių atsiųsta 27, piešinių – apie šimtą.

Prizininkai su mokytojais ir giminaičiais

Atsiųstus į Vilnių moksleivių darbus vertino TM fondo nariai ir keli pakviesti ekspertai: dailėtyrininkė dr. Giedrė Jankevičiūtė, žurnalistas iš Vatikano radijo Saulius Augustinas Kubilius.

Apdovanojimai prizininkams įteikti Vilniuje, buvusiuose KGB rūmuose, dabartiniame Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje (muziejaus kiemelyje iki popiežiaus Pranciškaus apsilankymo veikia paroda “Palaimintasis Teofilius”).

Dailės prizininkai

Dailės srityje nugalėjusi Austė iš Merkinės

Dailės srityje I vietą laimėjo Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos 3 kl. moksleivė Austė Krivoščenko (tikybos mok. Danguolė Barysienė,dailės mok. Vytautas Černiauskas).

Vieną II vietos prizą dailės srityje laimėjo vienuolikmetė Ilzė Liškauskaitė, besimokanti Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centre, dailės studijoje „Varsa“(mok. Loreta Laurinavičienė).

Antrąją II vietos nominaciją laimėjo septyniolikmetis Rimvydas Gedvilas iš Šiaulių „Saulėtekio“gimnazijos (tikyb. mok. Nijolė Pankratovaitė, dailės mok. Rasa Prišmontienė).

Rašto darbo prizininkai

Konkurso rašinių nugalėtojai Vytautas ir Ieva iš Panevėžio

Konkurso rašinių nugalėtojai – Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos moksleiviai: Vytautas Rudys ir Ieva Kalpakovaitė (mok. s. Vitalija Fedaravičiūtė).

Dvi antrosios vietos už konkursinius rašinius skiriamos Alantos gimnazijos moksleivei Simonai Nicole Baltrušaitis už puikų žurnalistinį straipsnį „Vyskupas Teofilius Matulionis alantiškių prisiminimuose“ ir trylikamečiui Rapolui Tamoševičiui iš Zarasų gimnazijos už netikėtą, akrostichu parašytą litaniją palaimintajam Teofiliui ir popiežiui Pranciškui.

Litanijos kūrėjas Rapolas iš Zarasų gimnazijos.

Specialieji prizai

Tik pasibaigus konkursui ir peržiūrėjus visus atsiųstus moksleivių kūrinius, TM fondo narys kun. Julius pranešė, kad steigiami dar du apdovanojimai – vieną teikia Lietuvos mažesniųjų brolių ordinas, kitą – katalikų radijo Mažoji studija. Sostinės pranciškonai pasirinko Didžiasalio gimnazijoje (Ignalinos raj.) besimokantį Algirdą Pauliukėną ir jo rašto darbą „Ką man angelas papasakojo apie popiežių Pranciškų“.

Rašinių kategorijoje specialusis prizas teko Algirdui iš Didžiasalio

O Mažosios studijos redakcija prizą paskyrė nedideliam, bet išraiškingam jaunos mergaitės piešiniui, vaizduojančiam vyskupą Teofilių Matulionį KG

Dailės darbų kategorijoje specialusis prizas atiteko Viktorijai iš Baisogalos

B kalėjime, sėdintį su savo lazda šalia grotuoto lango. Greta pavaizduota kiek mažesnė figūra, rankomis prisidengusi veidą – lyg verkiantis angelas, lyg Čarlis Čaplinas, taip pat kalinio drabužiais aprėdytas. Piešinio autorė – dešimties metų Viktorija Rušaitė iš Baisogalos mokyklos-darželio (mok. Giedrė Nakutienė).

Tekstas parengtas pagal Vaidoto Žuko publikaciją „Baigėsi moksleivių konkursas „Palaimintasis Teofilius ir popiežius Pranciškus“. Skelbiami nugalėtojai“.

Bernardinai.lt

Rekomenduojame